Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

21 VII 2019 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś nie ma nabożeństwa o godz. 17:30. Jutro w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej specjalna modlitwa za wstawiennictwem Św. Rity. Przynosimy tradycyjnie czerwone róże.
  2. W przyszłą niedzielę 28 lipca zapraszamy użytkowników wszelkich pojazdów na Mszę Św. o godz. 12:30. Bezpośrednio po Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Modlić się też będziemy za naszych solenizantów z okazji Święta Św. Jakuba i Św. Krzysztofa. Po sumie spotkanie w ogrodach plebanii. Zapraszamy.
  3. W sierpniu łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. W dniu 5 sierpnia wyrusza Praska Pielgrzymka „Totus Tuus” z kościoła z ul. Ostrobramskiej. W dniu 6 sierpnia o godz. 6:00 z kościoła Św. Ducha przy ul. Długiej wyrusza 308 Warszawska Piesza Pielgrzymka Paulińska. W tej pielgrzymce pielgrzymuje ks. Proboszcz i serdecznie zaprasza do grupy 5, której jest przewodnikiem.
  4. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00, po południu (bez zmian) w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku. W czasie wakacji w niedzielę nie ma Mszy Św. o godz. 8:30.
  5. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”. Gazety są wyłożone na stoliku pod chórem. W poniedziałek zapraszamy na plebanię do porządkowania naszej biblioteki parafialnej. W sklepiku są książki, które bezpłatnie możemy wziąć dla siebie czy dla naszych znajomych.
  6. W dniach 24-28 września planowana jest pielgrzymka do Lourdes. Osoby wyjeżdżające proszone są o wpłatę zaliczki.
  7. Polecamy w aktualnościach na stronie internetowej zdjęcia naszego kościoła z drona.
  8. Wszystkim parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie. W każdą środę podczas nowenny polecamy naszych ofiarodawców Panu Bogu.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz