Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Święta z ubogimi

Blisko 400 osób bezdomnych i ubogich zaprasza Wspólnota Sant’Egidio 25 grudnia na obiad bożonarodzeniowy. To ogromne przedsięwzięcie, które wymaga wielu otwartych serc i rąk do pracy.

Święta to dla bezdomnych szczególnie trudny czas, w którym samotność doskwiera najbardziej. Tegoroczny obiad odbywa się pod hasłem „Poznaj Go”. To zachęta, by spotkać przyjaciół Sant’Egidio – pana Tadeusza, który mieszka w zimnej drewnianej altance; nie mających nikogo prócz siebie Dorotę i Edka czy wychodzące z bezdomności po 20 latach Beatę i Gosię. A dzięki tym spotkaniom, poznać też Tego, który przyszedł na świat, by być Bogiem bliskim nam.

Jak się zaangażować? Przed samym Bożym Narodzeniem można ugotować coś do jedzenia, przygotować prezent, pomóc w przewożeniu rzeczy, ustawianiu stołów czy dekoracji sali. Potrzebni są też wolontariusze w czasie samego świątecznego obiadu. Konkretne potrzeby omawiane są na spotkaniach informacyjnych, które odbędą się:

  • 6 grudnia (czwartek), godz. 18.00: ul. Wspólna 61
  • 7 grudnia (piątek), godz. 19.00, Centrum Dydaktyczne WUM sala 140, ul. Żwirki i Wigry 61 (spotkanie TYLKO DLA STUDENTÓW)
  • 8 grudnia (sobota), godz. 16:00: ul. Wspólna 61
  • 13 grudnia (czwartek), godz. 18.00: ul. Wspólna 61
  • 15 grudnia (sobota), godz. 16.00: ul. Rakowiecka 61
  • 18 grudnia (wtorek), godz. 18.00, ul. KEN 101 (dolny kościół)

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.santegidio.pl.

Organizację obiadu można też wesprzeć finansowo:

Fundacja Sant’Egidio Polska
43 1750 0012 0000 0000 3519 5197
z tytułem UBODZY