21 III 2021 - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przypominamy o noszeniu maseczki również w kościele!
Transmisje on-line: dziś o godz. 12:30, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:00

1. Zachęcamy do udziału w parafialnych nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16:30 dla dzieci, w tym tygodniu wyjątkowo godz. 17:00 dla dorosłych (przynieśmy ze sobą krzyżyki) i o godz. 19:00 dla młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00.
  2. Dziś o godz. 16:00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 19:00 spotkanie dla grupy starszej kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie jest planowane 5 czerwca 2021 o godz. 18:00.
  3. W poniedziałek z racji 22 dnia miesiąca o godz. 17:40 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy do Św. Rity.
  4. Dnia 23 marca we wtorek nasz kościół jest kościołem stacyjnym. O godz. 6:00 rano rozpoczęcie modlitwą poranną i adoracją Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7:00, 7:30, 8:00 i 18:00. Przez cały dzień możliwość adoracji i spowiedzi. O godz. 12:00 Anioł Pański i modlitwa różańcowa. O godz. 15:00 Koronka połączona z Drogą Krzyżową. O godz. 19:00 Gorzkie Żale. O godz. 20:00 uroczyste zakończenie Mszą Św., o godz. 21:00 Apel Jasnogórski. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i modlitwach w tym szczególnym dniu dla zyskania odpustu zupełnego. Skorzystajmy z sakramentu Pokuty.
  5. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  6. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Św. wewnątrz i na zewnątrz kościoła.
  7. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz. Zachęcamy do składania darów na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących. Aktualnie z uwagi na pandemię nie przyjmujemy odzieży na plebanii. Caritas DWP na ul. Grochowskiej 113 prowadzi jadłodajnię dla ubogich i ewentualnie tam można zanieść rzeczy w dobrym stanie.
  8. Osoby zainteresowane rozliczeniem PITów za 2020 rok mogą zgłaszać się do zakrystii.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty na konto bankowe na rzecz naszej wspólnoty. Zachęcamy do nabywana i lektury prasy katolickiej. Na naszej stronie są komentarze do czytań niedzielnych przygotowane przez uczestników nowo powstałej grupy „Inter Grochów”. Jest filmik - Słowo ks. proboszcza do dzieci na Wielki Post. Polecamy ciekawe artykuły – więcej na stronie.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Teresę Nielipińską, śp. Czesławę Stryjek i śp. Grażynę Teresę Leśniowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…