Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

29 VIII 2021 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś w naszej parafii gościmy ojca Azariasza z zakonu bernardynów, który przybliży nam postać nowego błogosławionego – piętnastoletniego Carla Acutisa. W tym dniu, w czasie uroczystej sumy o godzinie 12:30 odbędzie się wprowadzenie relikwii błogosławionego do naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Od poniedziałku w godz. 9:00-12:00 przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. O godz. 16:00 Caritas Parafialna będzie wydawać wyprawki szkolne.
  2. W tym tygodniu w środę 1 września przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej, w tym dniu również rozpoczęcie roku szkolnego. Kościół apeluje o to, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 8:00 lub na godz. 18:00 (stosownie do możliwości) wszystkich uczniów i nauczycieli. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.
  3. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkół podstawowych zapraszamy za tydzień z tornistrami i przyborami szkolnymi na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 11:00. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja przez cały dzień. W piątek spowiedź w godz. 7:00-8:30 i 16:30-18:00. Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00 i 18:00. Na godz. 17:00 zapraszamy dzieci na rozpoczęcie nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i rozpoczęcia roku szkolnego. Od piątku rozpoczęcie nowenny przygotowującej nas do uroczystości beatyfikacyjnych w dniu 12 września. W sobotę o godz. 7:00 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  5. W przyszły piątek 10 września na plebanii o godz. 18:30 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy Św. nowennowej w środę.
  7. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Łukasza Staszaka. Życzymy obfitości darów Bożych w nowym miejscu pracy. Otoczmy Ks. Łukasza naszą życzliwością i modlitwą.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz