Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

26 IX 2021 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś taca na Dom Świętej Siostry Faustyny i zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.
  2. Od piątku rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 17:30. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, dla młodzieży w każdy piątek o godz. 19:00.
  3. Caritas parafialna od 29 września wznawia korepetycje na plebanii. Chętnych zapraszamy w środę na godz. 16:30. Ze względu na pandemię będziemy pracować w sposób ograniczający możliwość zarażenia. Prosimy, aby wszystkie dzieci miały ze sobą maseczki. Uczniowie ze szkoły podstawowej powinni przyjść z opiekunami. Na razie zgłosiło się do nas niewielu wolontariuszy. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do naszego zespołu - serdecznie zapraszamy w środę na godz. 16:00.
  4. W piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik.
  5. W piątek (pierwszy miesiąca) Msze Św. wynagradzające o godz. 7:00, 17:00 dla dzieci i 18:00. Spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu w godz. 16:30-19:00. W sobotę (pierwszą miesiąca) o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, po Mszy Św. Różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  6. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań dla uczniów klas ósmych przygotowujących do bierzmowania. Odpowiedzialnym za tegoroczną grupę jest ks. Łukasz. Zgłoszenia przyjmujemy przez cały wrzesień. Deklaracje zgłoszeniowe należy pobrać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej – takie zgłoszenie otrzymuje i składa sam kandydat!, nie rodzic czy ktoś z rodziny. Złożyć je należy do pierwszej niedzieli października, czyli 3.10.2021 r.
  7. Planowane są dwie pielgrzymki: jedna do Częstochowy dnia 7 października, druga pielgrzymka (uwaga - zmiana miejsca i terminu) do Gietrzwałdu Kalisza dla ludzi młodych pracujących poszukujących drogi swojego powołania w dniach 8 i 9 9-10 października. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Informacje w aktualnościach.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na progu do wieczności śp. Kazimierza Piekuta i śp. Zbigniewa Stępniaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz