- W dzisiejszą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego, jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
- O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia połączona z Mszą Św. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy.
- Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie 14 kwietnia po Mszy Św. wieczornej – sympatyków i członków i należących do Róży Św. Andrzeja Boboli.
- W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
- W dniach 20-27 września planowana jest pielgrzymka do Grecji. Program na stronie internetowej.
- Dnia 23 kwietnia planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu i Męki Pańskiej w Głotowie i do Gietrzwałdu. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
- Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję Wam kochani za zrozumienie, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem. Jest to gest Waszej wielkiej życzliwości. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
- W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Stefanię Ostrejko i śp. Jerzego Cieślikowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz