17 II 2019 - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
    Dziś o godz. 17:00 spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Pompei, San Giovanni Rotondo.
  2. W środę o godz. 18:00 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania (grupa Ks. Michała).
  4. W przyszłą niedzielę, w 188 rocznicę bitwy o Olszynkę Grochowską i w 94 rocznicę powstania parafii, o godz. 12:30 uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego, który udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Po Mszy Św. ok. godz. 14:00 wyruszy procesja ulicą Chłopickiego do Pomnika Bitwy pod Olszynką Grochowska. Zapraszamy rodziny z dziećmi, harcerzy, wspólnoty parafialne. Zabierzmy ze sobą flagi, coś gorącego do picia. O godz. 19:00 koncert w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa” pt. „Bitwa o Olszynkę Grochowską”.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr „Idziemy”.
  6. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty – parafianami.
  7. Kochani rodzice, pragniemy Wam podziękować za chrześcijańskie wychowanie Waszych dzieci, za troskę o religijne wychowanie w szkole i dbanie o to, by Wasze dzieci uczęszczały na katechezę.
  8. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. W tym roku zachęcamy do wpłacania 1% na rzecz Pani Ani Rosłonek – naszej katechetki – na leczenie w ramach programu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Nr KRS: 000 008 33 56. Więcej na stronie internetowej. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i za miłe przyjęcie nas po kolędzie. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
    Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (18 – 23 II)
    18 II pon. Trembowelska, Lubieszowska, Płowce, Dęby, Byczyńska
    19 II wt. Zamieniecka
    20 II śr. Tyśmienicka, Beskidzka
    21 II czw. Osowska - parzyste
    22 II pt. Boremlowska
    23 II sob. Żółkiewskiego
    Wizyty odbywają się w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku 16:30 – 21:30, w soboty 14:00 – 21:30.
    Pełny program kolędy jest dostępny w aktualnościach.
  10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Grzegrzółkę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…