Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (04.04.2021)

Ewangelia (J 20, 1-9)

Dziś słyszymy o zagubieniu i przeżyciach Marii Magdaleny, która nie znalazła Pana Jezusa w grobie. O tym jak zmartwiona biegnie do uczniów, a oni podążają czym prędzej na miejsce złożenia ciała. Troska, strach o ukochaną osobę, tęsknota... A czy ja przygotowywałem się / przygotowywałam się do dzisiejszego święta? Jak wyglądał mój Wielki Post? Czy czekałem/czekałam na Jezusa? Czy tęskniłem/tęskniłam za Nim? Czy pamiętam o Zmartwychwstałym Jezusie przez cały rok, czy tylko wtedy, kiedy widzę porzucone płótna w symbolicznym grobie w okresie Wielkiej Nocy? Co to dla mnie oznacza, że mój Pan Zmartwychwstał? 

Jeśli zmarnowałem ten czas Wielkiego Postu, to zawsze jest szansa, by dziś stanąć przy pustym grobie w prawdzie, powiedzieć szczerze o tym Jezusowi i... UWIERZYĆ.