Rozważania parafian (19.06.2022)

Ewangelia (Łk 9,18-24)

Kim jestem?
Do czego dążę?
Jaki jest mój cel w życiu?

Człowiek wiele razy zadaje sobie te pytania i odpowiada: Jestem kobietą/mężczyzną, jestem żoną/mężem, matką/ojcem, synem/córką, pracownikiem, kierownikiem, księdzem, siostrą zakonną - patrząc na te odpowiedzi uświadamiamy sobie jakie mamy zadania tu na ziemi.

Ale czy pamiętamy jaki jest nasz jedyny cel w życiu?

Jezus zwraca się do Apostołów: "Za kogo uważają mnie tłumy?", dalej "A wy za kogo Mnie uważacie?".

To pytanie stawia także i nam, byśmy stanęli w prawdzie i uznali z wiarą, że On jest prawdziwie Synem Boga i naszym Zbawicielem. To stwierdzenie jest trudne do przyjęcia, szczególnie kiedy wiemy, że ziemskie życie Jezusa zakończyło się cierpieniem i śmiercią na krzyżu.

Jednak nasza wiara daje nam pokrzepienie, że to nie krzyż jest ostatnim etapem. To zmartwychwstanie i życie w pełni jest tym, czego pragniemy i do czego dążymy. Życie w pełni, w jedności z Bogiem w niebie.

A Ty, za kogo uważasz Jezusa?
Kim On dla Ciebie jest?

Maria i Mariusz Makuchowie