Warto zobaczyć

7 grzechów głównych spowiedzi

Ojciec Piotr Jordan Śliwiński OFMCap, ceniony spowiednik, kierownik duchowy i rekolekcjonista, w serii filmów 7 grzechów głównych spowiedzi odpowiada na pytania dotyczące sakramentu pojednania.

Poniżej pierwszy film dotyczący rachunku sumienia.

Więcej filmów z serii na YouTube:

Między Ziemią a Niebem - kolęda

W niedzielę 11 stycznia 2015 ks. proboszcz Krzysztof Ukleja wziął udział w programie TVP Między Ziemią a Niebem. Mówił w nim o doświadczeniach z wizyty duszpasterskiej - kolędy.

Zapraszamy do obejrzenia tego programu w serwisie internetowym TVP.

Między Ziemią a Niebem - imię dla dziecka

W niedzielę 12 stycznia 2014 ks. proboszcz Krzysztof Ukleja w programie TVP Między Ziemią a Niebem mówił o wybieraniu imion dla dzieci oraz o sakramencie chrztu.

Zapraszamy do obejrzenia tego programu w serwisie internetowym TVP.

Przygotowanie do sakramentu chrztu

Marta Leleniewska, prowadząca "Dziennik Happy Mamy" na portalu happytv.pl, rozmawia z ks. prałatem Krzysztofem Ukleją o sakramencie chrztu św.

Część 1
Co powinni wiedzieć rodzice przygotowujący dziecko do chrztu?

Część 2
Kim są rodzice chrzestni dla dziecka, które zostaje włączone do wspólnoty Kościoła? Jakie są ich zadania i obowiązki wobec małego człowieka i jaka spoczywa na nich odpowiedzialność?

Część 3
Jak przygotować się do sakramentu? Jakie dokumenty muszą mieć rodzice? Co zrobić, gdy rodzice chrzestni są przypisani do innej parafii lub chcemy przeprowadzić ceremonię chrztu w innym kościele? Czy osoby w związkach niesakramentalnych mogą bez problemu ochrzcić dziecko?