Żłóbki z figurką Pana Jezusa

Dzieci z Ruchu Focolari tradycyjnie co roku przygotowują figurki Pana Jezusa w żłóbku i rozprowadzają je za dobrowolną ofiarę w ostatnią niedzielę Adwentu. W tym roku dzięki uprzejmości naszego Proboszcza ks. prałata Krzysztofa Uklei zrobią to w naszej parafii.

Akcja nazywa się “Usunięto Jezusa” 2022 i jest dobrą okazją do przywrócenia prawdziwego świętowania Dzieciątka Jezus, które jest w centrum Bożego Narodzenia.

W tym roku kładziemy szczególny nacisk na pokój. Z tego powodu naszą akcję zatytułowaliśmy: “Razem z Nim… zanieśmy miłość do świata… a nadejdzie pokój”.

Zebrane środki w tym roku przeznaczymy na:

• Wsparcie dla projektu NEST w Pakistanie, który dotyczy głównie pomocy dzieciom opuszczonym (ulicy). Ich sytuacja pogorszyła się znacznie z uwagi na kataklizmy, jakie ostatnio nawiedziły ich kraj.
  • Pomoc dla przedszkola parafialnego “Laudato Sì” w Limie, Perù, w którym przebywają dzieci z biednych rodzin emigrantów. Tym razem chodzi o naprawę dachu i zakup gier, służących do uspołeczniania.

Ruch Focolari