Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

21 V 2023 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez kolejne dni majowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy naszą nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne Jego Światło i pociecha. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
  2. W poniedziałek 22 maja wspomnienie Św. Rity. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe połączone z koronką do Bożego Miłosierdzia i z modlitwą za wstawiennictwem Św. Rity.
  3. W środę 24 maja Święto Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię świętą. W wigilię Zesłania Ducha Św. w sobotę 27 maja o godz. 19:00 Odnowa w Duchu Św. zaprasza wszystkie wspólnoty na czuwanie modlitewne, które potrwa do godz. 21:00. Zapraszamy również na spotkanie organizacyjne we środę 24 maja na plebanię na godz. 19:00.
  5. W niedzielę 28 maja po każdej Mszy św. będzie kiermasz rozmaitości, który poprowadzą bielanki. Pieniądze z kiermaszu przeznaczone są na odnowienie sztandaru.
  6. W przyszłą sobotę o godz. 11:00 I komunia św. dla dzieci ze szkoły 374 i 163. Spowiedź w piątek o godz. 16:00. Próba przed komunią św. dnia 22 i 24 maja o godz. 16:30.
  7. W piątek 26 maja o godz. 9:00 kolejna edycja Majówki Aniołów. Chętne osoby mogą przynosić ciasta, słodycze i inne prezenty dla uczestników majówki - to jest dla dzieci niepełnosprawnych, dla naszych aniołów.
  8. W przyszły piątek o godz. 18:30 na plebanii konferencja dla rodziców przed chrztem.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję Wam kochani, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem lub wpłatomatem. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy Św. wieczornej w środę.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz