Program pielgrzymki do Hiszpanii i Francji

Samolot 03-09.10.2014

Pielgrzymka z opieką duchowną kapłana

1 Dzień: Warszawa - Barcelona

Zbiórka na lotnisku w Warszawie MDL Okęcie/ Modlin w hali odlotów. Wylot do Barcelony. Transfer do hotelu na słynne wybrzeże Costa Brava, które jest symbolem hiszpańskiej prowincji Katalonii. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Obiadokolacja

2 Dzień: Montserrat – Saragossa (375 km)

MontserratWykwaterowanie. Przejazd do Montserrat – miejsca porównywalnego do Jasnej Góry, jednego z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych gdzie na wzgórzu znajduje się przepiękna bazylika z figurką Czarnej Madonny zwanej La Moreneta, patronką Katalonii oraz klasztor benedyktyński, który został usytuowany na osobliwych formacjach skalnych, 1135 m nad doliną rzeki Llobregat. Przejazd do Saragossy. Zakwaterowanie w hotelu.

Śniadanie / Obiadokolacja

3 Dzień: Saragossa – Lourdes (250km)

Wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd na zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej El Pilar w Saragossie - świętej patronki Hiszpanii, która objawiła się Jakubowi w 40r.n.e. Msza święta.

We wczesnych godzinach popołudniowych, przejedziemy do Lourdes - centrum kultu maryjnego we Francji . Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem udział w procesji z lampionami.

4 Dzień: Lourdes

LourdesDzień zaczniemy od zwiedzania światowej sławy Sanktuarium Maryjnego, spacer szlakiem św. Bernadetty: zobaczymy miejsca związane z Jej życiem - Dom Rodzinny, Katedrę, Muzeum na cześć Świętej. Wieczorem modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych (msza św. w Grocie, udział w Drodze Krzyżowej).

Śniadanie / Obiadokolacja

5 Dzień: Andorra - Costa Brava (495km)

Po wykwaterowaniu wczesny wyjazd z hotelu, przejazd jedną z najbardziej malowniczych dróg Europy przez największą przełęcz Pirenejów - Port D’envalira (2408 m n.p.m.) do Księstwa Andory - miniaturowego państwa położonego w malowniczych dolinach Pirenejów. Po przyjeździe do Andorry czas na zakupy w strefie wolnocłowej, następnie kontynuujemy przejazd na zakwaterowanie na wybrzeżu Costa Brava.

6 Dzień: Barcelona

Sagrada Familia - BarcelonaPrzejazd na całodzienną wycieczkę do stolicy Katalonii – Barcelony. Spacer po mieście w którym znajduje się słynna świątynia Sagrada Familia - dzieło życia architekta Antonio Gaudiego oraz park Guell również zaprojektowany przez Antonio Gaudiego. Wizyta na starym mieście, spacer po jego sercu - Barri Gotic, czyli dzielnicy gotyckiej z wąskimi i krętymi uliczkami, ozdobionymi zabytkowymi budynkami oraz katedrą i pałacem Królewskim. Następnie słynna ulica La Rambla, pełna kawiarenek, restauracji i sklepów, która prowadzi do portu z pomnikiem Kolumba. Powrót do hotelu na wybrzeżu Costa Brava.

7 Dzień: Barcelona - Warszawa

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Barcelonie i wylot do Warszawy. Zakończenie wycieczki.

Śniadanie

Cena: 3099 PLN/os (kalkulacja dla grupy min. 35 os)

Cena zawiera:

• Przelot samolotem Warszawa – Barcelona - Warszawa
  • Autokar na całej trasie objazdowej
  • Transfery z/do lotniska w Barcelonie
  • 6 noclegów w hotelach 3*
  • Wyżywienie - 6 śniadań i 6 obiadokolacji
  • Ubezpieczenie KL/NNW
  • Opieka pilota BP TOP TRAVEL

Cena nie zawiera:

• Miejscowych opłat klimatycznych, parkingów, opłat drogowych, kosztów wstępu do obiektów ok. 30 euro/os płatne obowiązkowo u pilota na miejscu.
  • Wydatki własne.

Kolejność punktów programu, zwiedzania może ulec zmianie.