Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

25 IX 2022 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W przyszłą niedzielę taca na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
  2. W środę o godz. 15:00 po raz szósty będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego na pl. Szembeka w łączności z Papieżem i z całym światem w intencji kapłanów i pokój na świecie.
  3. W piątek o godz. 18:30 konferencja przed chrztem.
  4. W sobotę 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30 i 17:30. Dodatkowo dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec dla młodzieży o godz. 19:00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Św. Jan Paweł II. W tym roku Różaniec będą prowadziły Róże Różańcowe z naszej parafii. Grafik z podziałem zostanie przekazany Zelatorom Róż Różańcowych i będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.
  5. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, po Mszy Św. Różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  6. Planowane są dwie pielgrzymki autokarowe: jedna do Częstochowy - 8 października, druga dla dzieci i młodzieży, kościelnej służby liturgicznej - 15 października do Skępego - Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej.
  7. Osoby, które chciały jechać na Światowe Dni Młodzieży, a jeszcze nie oddały karty zgłoszeniowej powinny je dostarczyć do środy, 28 września do zakrystii, kancelarii bądź bezpośrednio do ks. Łukasza. To ważne, gdyż wtedy rezerwujemy bilety lotnicze.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd.
  9. Od kilkunastu już lat Caritas przy parafii prowadzi korepetycje dla dzieci i młodzieży. Jak co roku zapraszamy wolontariuszy, którzy znaleźliby choć godzinę w tygodniu, aby pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji i przygotowaniu do sprawdzianów. Zapraszamy nauczycieli, studentów, licealistów i wszystkich chętnych, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą. Rozpoczęcie korepetycji w najbliższą środę 28 września od godz. 16:30.
  10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Stanisława Szymczyka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz