Prośba ks. Proboszcza

Jeśli nie możemy spotkać się w naszych parafiach, aby wspólnie przeżywać naszą wiarę, jak to zwykle robimy, Bóg oferuje nam możliwość ponownego znalezienia osobistej relacji z Nim "w ciszy naszej izdebki". kard. Turkson

Kochani Parafianie!

Jako Wasz Proboszcz zwracam się do Was w tych ciężkich chwilach próby. Zostańcie w tę niedzielę w swoich domach, w swoim domowym kościele. A my – wasi księża – stając dziś przy ołtarzu o stałych godzinach (7:00, 8:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00, 18:00 i 20:00) będziemy zanosić do Boga Wasze intencje. Chcemy wszystko zachować dla Niego. Każdego dnia, o godzinie 20:30, łączmy się we wspólnej modlitwie różańcowej w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia dla każdego z nas. Kochani, sursum corda! Nasz kościół nie będzie zamknięty. Wciąż jest otwarty na indywidualną modlitwę wedle osobistego rozeznania i zawsze w zgodzie z zaleceniami rządzących. Tam gdzie jesteśmy – trwajmy w modlitwie. Dzięki niej – w duchu zawsze jesteśmy razem.

Wasz proboszcz – ks. Krzysztof