Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

List Ks. Proboszcza – I Komunia Św

Kochane Dzieci,

Długie wakacje się już skończyły. I dobrze, że rozpoczął się rok szkolny i wreszcie wróciłyście do szkoły. Możemy też przychodzić do kościoła. Zapraszam Was serdecznie. Powiem, że ja tęsknię za Wami, za Waszym radosnym śpiewem i za naszą wspólną modlitwą w Kościele. Wiemy, dlaczego tak się dzieje. Myślę, że Rodzice Wam to już wytłumaczyli. I tak jak tęsknimy za spotkaniem z naszymi bliskimi, koleżankami i kolegami, jeszcze bardziej tęsknimy za spotkaniem z naszym największym Przyjacielem, którym jest Pan Jezus. Mam jednak nadzieje, że niebawem znów się zobaczymy na niedzielnej Mszy Świętej i razem zaśpiewamy Panu Jezusowi oraz wspólnie będziemy się modlić.

 

Kochani Rodzice,

W związku z trwającym wciąż ograniczeniem ilości wiernych w kościele w tym roku (do września na pewno) nie będzie wspólnej Rocznicy I Komunii św.

Po ostatnim spotkaniu z katechetami wspólnie ustaliliśmy datę Rocznicy I Komunii św. dla klas piątych Szkół Podstawowych.

Zapraszamy dzieci w piątek 2 października w godz. 16:00--18:30 na spowiedź przed rocznicą.

W niedzielę 4 października o godz. 11:00 odbędzie się wspólna Rocznica I Komunii św.

Rodziców, którzy z różnych powodów nie chcą bądź obawiają się zagrożenia epidemiologicznego zachęcamy, aby sami zorganizowali taką Uroczystość, przyprowadzając dziecko (w stroju komunijnym) do kościoła, spowiedzi i Komunii św. w dowolnie wybranym dla siebie terminie.

I komunia św. planowana jest 15 maja – SP 215 i SP 163, 22 maja – SP 374 i 29 maja – SP 246. Spotkania dla rodziców w trzecią niedzielę miesiąca od października. Na stronie jest do pobrania druk zgłoszeniowy dziecka do I komunii św.

 

Zachęcam jednak usilnie o wspólna modlitwę, katechezę domową, rozmowy o Panu Bogu i wierze. W tym roku odpowiedzialność za ten wymiar wychowania dzieci spoczywa na Rodzicach, Dziadkach i Opiekunach bardziej niż kiedykolwiek i dlatego proszę by tej okazji i czasu nie zmarnować. „Mówcie dzieciom o Bogu, a gdy dzieci wasze dorosną Bóg powie im o Was.”

 

Ks. Krzysztof Ukleja – proboszcz