Rozważania parafian (28.01.2024)

Ewangelia (Mk 1, 21-28)

Pan Jezus często nauczał w Kafarnaum, w mieście rodzinnym Piotra. Jezus naucza z władzą i mocą. Wszyscy zdumiewają się Jego nauką, głoszoną z mocą, przekonywującą. Uczeni w Piśmie nauczyli się spraw dotyczących prawa Mojżeszowego, głosili co inni im powiedzieli, a Jezus głosi naukę z Nieba od Boga Ojca.

Znajduje się tam również człowiek opętany….zło w tym człowieku krzyczy, jakby, że Jezus przyszedł za szybko, aby dał im jeszcze czas…zle duchy chcą zguby. Tam gdzie jest Jezus ujawnia się to co jest w ludzkich sercach, ujawnia się również zło, bo zło nie może wytrzymać obecności Boga. Zło przeszkadza, bluźni. Pan Jezus mówi rozkazem, zachowuje się ostro wobec złych duchów, pogardza złem. Kiedy Chrystus mówi, zło musi milczeć, jeśli Jezus mówi, rozkazuje, zło musi wyjść. Zło krzyczy, wydaje ostatni dźwięk i musi wyjść. Później wszystko się uspokaja. Po tym jak zły duch wyszedł, na pewno przyszedł Duch Święty.

Św Faustyna w Dzienniczku napisała, że w Niebie są Ci którzy chcieli tam być i w piekle są Ci którzy chcieli tam być.

Dzisiejsze Słowo jest przestrogą dla nas, że są złe duchy, że piekło nie jest puste…

Pan Jezus walczy o nas, o naszą wolność o nasze szczęście.

Maryja pokazała Dzieciom w Fatimie straszą wizję piekła i prosiła o modlitwę różańcową 🙏

Przyjdź Duchu Święty do wszystkich, którzy będą rozważać dzisiejszą Ewangelię, przez Najczystsze Serce Maryi, abyśmy mieszkali w Światłości Wiekuistej, abyśmy nigdy nie byli w ciemnościach.

Przez Najczystsze Serce Maryi do Jezusa i przez Jezusa do Nieba 🙏

Monika Bagińska